SLOVENSKÝ RALLY POHÁR V KOŠICIACH VÍŤAZNE PRE JAKUBA KOLEKA, KOŠICE 22. októbra 2017

Kompletnú druhú súťažnú etapu so šiestimi rýchlostnými skúškami absolvovali na 43. Rally Košice súťažné posádky Slovenského rally pohára. Absolútne prvenstvo získali Jakub Kolek s Veronikou Kolivoškou na Citroene C2.

Náročné trate košickej rally preverili v tomto roku opäť aj posádky Slovenského rally pohára. Na štarte sa ich zišlo jedenásť a bojovali nielen o čo najlepší výsledok na tejto súťaži, ale najmä o body do celoročného hodnotenia. Keďže Rally Košice bola hodnotená ako dvojetapová, znamenalo to aj dvojitý prínos bodov, čo mohlo výrazne ovplyvniť výsledky.

Oficiálne výsledky Slovenského rally pohára na Rally Košice:

1. Kolek – Kolivošková, Citroen C2, 2  Pecuch – Dudášová, Lada 2107, 3. Plichta – Vojakovič, Citroen Saxo, 4.Polovka – Turcsányi,,Seat Ibiza, 5. Zvalo – Pavlík, Citroen Saxo, 6. Revák – Zajac, Škoda Felicia, 7. Adami – Frisch, Honda Civic, 8.  Beluško – Buža, Škoda Fabia, 9. Krišanda – Krišanda, Seat Ibiza,.

Zdenka Frývaldská, Tlačový tajomník 43. Rally Košice

Na snímke Jakub Kolek preberá z rúk organizátorky pretekov cenu za 1. miesto.

Potešil nás ďalší úspech nášho bývalého absolventa Jakuba Koleka. Bol vždy vytrvalý, ctižiadostivý, pohotový a rýchly. Počas štúdia na našej škole reprezentoval našu školu tri  školské roky po sebe - ako jazdec na vŕtačkovom  elektromobile v maďarskom Miskolci. Autorom návrhu tohto vozidla bol náš zástupca riaditeľa Ing.Peter Vida a konštruktérmi boli žiaci s našimi majstrami.